Máte mnoho klíčů a chcete důmyslný systém vstupů s různými úrovněmi? Systém generálního klíče řeší tento problém. Jako příklad uvedu penzion nebo malý hotel. Majitel má hlavní (generální) klíč, kterým otevře všechny dveře. host si odemkne hlavní vchod, vchod na parkoviště a svůj pokoj. Nedostane se ale do zázemí personálu. Uklízečka odemkne vše, ale nedostane se do hlavní kanceláře.

Máte zájem o takovéto řešení? V praxi to probíhá tak, že k vám přijedeme, projdeme (zaměříme) všechny dveře a sami navrhneme optimální funkčnost a kombinace v případě, že toto nemáte dopředu připravené. Následně zadáme do výroby konkrétní zámkové vložky a počty klíčů. V poslední fázi probíhá samotná montáž, kdy defakto společně systém odzkoušíme v praxi.

Výhodou tohoto systému je, že lze kalkulovat s rozšířením o další dveře. Další výhoda je, že jej lze použít i na visací zámky a tím pádem můžete mít pod kontrolou i venkovní objekty. Je ale třeba při montáži vyřadit veškeré zámkové vložky, které do systému nepatří (jsou na jiný klíč).