U vchodových dveří se řeší zabezpečení ve třídách 1 - 4.

> Třída zabezpečení 1 je vhodná někde u sklepní kóje, kde je vidět dovnitř a kde uchováváte maximálně nějaké kompoty či starý nábytek.

> Třída 2 je vhodná u sklepů, který máte zajištěný neprůhlednými dveřmi a kde taktéž neuchováváte mnoho cenných předmětů. Třída 2 je zde vhodná i v tom případě, že samotný vstup do sklepních prostor je zajištěn dalšími dveřmi.

> Třída 3 se běžně používá u bytů, ale stále méně dostačuje dnešním požadavkům. Třída 3 v praxi nebývá zajištěna proti odvrtání zámku. Dnes se již v této třídě čím dál více zabezpečují sklepy.

> Třída 4 je již jištěna proti odvrtání, vylomení, bumpingu a planžetování a splňuje přísné nároky vstupu. Třídy 4 dosáhnete buďto kováním s překrytem zámkové vložky nebo samotnou vložkou v této třídě.

 

bezpecnostni-cylindricka-vlozka-pouziti

I když si ale koupíte zámek, vložku nebo kování v té či oné třídě, je důležité vše správně namontovat. Ono vlastně špatnou montáží degradujete vstup klidně i o 2 třídy níže. Proto je rozumné v tomto případě pozvat odborníka, který vás v tomto oboru nebude stát čerta kus, ale vy budete moci klidně spát.